88202060 021

10

سد لار و لتیان فقط چند روز دیگر آب دارند/ مردم صرفه‌جویی کنند

سد لار و لتیان فقط چند روز دیگر آب دارند
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه سد لار و لتیان تنها چند روز دیگر کفاف تامین آب تهران را می دهند، گفت: به طور جدی از مردم درخواست می‌کنیم که در مصرف آب صرفه جویی کنند تا پائیز را به خوبی سپری کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری امروز در جریان بازدید از تصفیه‌خانه 3 و 4 تهران با اشاره به دغدغه تأمین آب تهران و نگرانی مسئولان ارشد کشور از این موضوع اظهار امیدواری کرد که پس از گذراندن فصل تابستان، با صرفه جویی مردم از فصل پاییز نیز عبور کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: متأسفانه در بازدیدی که امروز از سد لار و لتیان داشتم، مشاهده کردم که ذخیره این دو سد بسیار نگران‌کننده است و تنها برای چند روز تهران را کفاف می‌دهد.

وی افزود: این جفا است که برخی از مردم صرف جویی در مصرف آب را سرلوحه خود قرار دهند و عده‌ای بی‌رویه آب را مصرف کنند، بنابراین، به طور جدی از مردم درخواست می‌کنیم که صرفه‌جویی آب را به خوبی انجام دهند تا بتوانیم پاییز را به خوبی سپری کنیم.

جهانگیری گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که مسأله صرفه‌جویی از سوی مردم جدی گرفته شود، تا بتوانیم مدیریت جدی‌تر و قوی‌تر را از سوی مردم و مسئولان در فصل پاییز ببینیم، تا در این فصل به زحمت نیفتیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان وزارت نیرو احساس کنند که صرفه‌جویی در حدی نیست که پاییز را سپری کنیم، مجبور هستیم که آب شرب پرمصرف‌ها را قطع کنیم و حتی قطع مقطعی برای مشترکان اعمال خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با تکمیل آب سد ماملو و طرح بلندمدت رینگ تهران تا حدودی مشکل شهر تهران حل خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که برخی از زمین‌هایی که در اطراف تهران به راحتی تغییر کاربری می‌دهند و تأمین آب آنها با سختی انجام می‌شود، این کارها انجام نشود.

منبع : خبرگزاری مهر

 
Apps Telegram iconfacebook icongoogle icontwitter iconyoutube icon